Zielona herbata na zdrowie – jaką wybrać?

Zielona herbata cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. W Azji jest uznawana za napój, który przedłuża życie, dlatego w tych rejonach rytuał związany z piciem herbaty jest bardzo mocno zakorzeniony. W Europie również coraz więcej osób przekonuje się do takich naparów. Nie ma się czemu dziwić, bo herbata zielona ma bardzo dobroczynny wpływ na cały organizm, a do tego jest smaczna.

Kupujemy zieloną herbatę – na co zwrócić uwagę?

Chcąc kupić zieloną herbatę warto wybrać się do zaufanego sklepu, najlepiej wybierać miejsca, w których sprzedawana jest wyłącznie herbata. Dzięki temu można mieć pewność, co do kompetencji sprzedawcy, który będzie w stanie nam doradzić i odpowiedzieć na nasze pytania. Nie wybierajmy się na zakupy bez uprzedniego poczytania o poszczególnych odmianach. W ten sposób nie dokonamy wyboru w ciemno, ale mniej więcej będziemy wiedzieć, jaki smak i aromat nas interesuje. Japońskie herbaty typu gyokuro są delikatniejsze i słodsze w smaku od herbat chińskich. Poszczególne gatunki różnią się między sobą również sposobem parzenia, chodzi głównie o temperaturę i czas parzenia suszu.

Ciekawą alternatywą dla zielonej herbaty może być napój Soti Natural. To nic innego jak herbata gyokuro zamknięta w wygodnej butelce, ma naturalny skład, nie zawiera cukru i można ją ze sobą zabrać dosłownie wszędzie. Sprawdzi się na siłowni, ale również jako alternatywa dla kawy czy napojów energetycznych w ciągu dnia. Soti to napoje wykonane z wody i zielonej herbaty. Warto dodać, że jest to produkt ekologiczny.

Po czym poznać dobrej jakości herbatę?

Wybierając się na zakupy z myślą o zielonej herbacie, trzeba kierować się węchem. Jeżeli mamy możliwości powąchania poszczególnych herbat czy mieszanek, zróbmy to. Intensywny aromat herbaty poinformuje nas o tym, że produkt jest świeży. Należy zwrócić uwagę również na datę przydatności do spożycia oraz sposób przechowywania herbaty. Ogólnie rzecz biorąc herbaty mogą leżakować nawet przez dwa lata, przy czym muszą być zamknięte w szczelnych pojemnikach bez dostępu światła dziennego.

Herbata na zdrowie

Wybierając napoje z zielonej herbaty można mieć pewność, że pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Zawierają mnóstwo witamin, składników mineralnych, odżywczych, mikroelementów. Regularne picie zdrowej herbaty poprawia odporność, wzmacnia nasz organizm, działa przeciwzapalnie, może też przeciwdziałać rozwojowi wielu poważnych chorób. To najzdrowsza herbata na świecie, która może przeciwdziałać wystąpienia zawału serca, udaru mózgu czy rozwoju choroby nowotworowej – to najczęstsze przyczyny zgonów w Polsce! Jest dobrym sprzymierzeńcem w walce z cukrzycą typu pierwszego, może zapobiec rozwinięciu się cukrzycy typu drugiego. Najważniejsze jest to, żeby spożywać ją regularnie, dzięki temu będzie skuteczna.

Zielona herbata na odchudzanie? Tak! To napój, który przyspiesza przemianę materii, tak więc może być wsparciem podczas procesu gubienia zbędnych kilogramów. Nie można nie wspomnieć również o wpływie zielonej herbaty na nasz mózg. Ma działanie pobudzające, dodaje energii, może poprawić koncentrację i pamięć. Doskonale sprawdzi się w przypadku nauki do ważnego egzaminu czy pracy wymagającej dużego wysiłku umysłowego. Ma także działanie odprężające i można pić ją przed snem. W tym wypadku czas parzenia powinien być dłuższy.