Zamki do drzwi wejściowych na miarę naszych czasów

Doczekaliśmy niestety czasów, w których nie możemy wyjść z domu chociaż na chwilę jeśli najpierw go dokładnie nie zakluczymy. Niestety, potrzeba ta istnieje nie tylko w większych miastach, ale również w niewielkich miasteczkach, a nawet na wioskach, gdzie jeszcze niedawno można było czuć się całkowicie bezpiecznie. W związku z tą zaistniałą potrzebą produkuje się różnego rodzaju zamki do drzwi wejściowych, które mają nas zabezpieczyć przed ewentualnym nieszczęściem. W ostatnich latach potrzeba ta stała się tak duża, że oprócz zwykłych zamków, na rynku pojawiło się całe mnóstwo takich, o których pewnie większość z nas nawet nie słyszała. W zasadzie do każdych drzwi, do każdego biura, firmy, domu, czy mieszkania, możemy dopasować taki zamek, który będzie się tam idealnie nadawał i wyposaży nasze drzwi w dodatkowe funkcje.

Koszt zamków do drzwi wejściowych

Oczywiście, im bardziej skomplikowany zamek, tym więcej za niego zapłacimy. Tak jak przy zakupie każdej innej rzeczy, jeśli decydujemy się na kupno zamków do drzwi wejściowych cena będzie czynnikiem zależnym od jakości, ale również takim, który przynajmniej w jakimś stopniu wpłynie na naszą ostateczną decyzję odnośnie zakupu. Koszt z jakim trzeba się liczyć może być naprawdę różny i w zależności od marki, modelu i rodzaju zamka będzie się wahał między 200, a 3500 złotych, a w nielicznych wypadkach nawet więcej. Właśnie dlatego ważne jest, aby przed zakupem określonego produktu odpowiedzieć sobie na pytanie: Czego oczekuję od zamków do drzwi wejściowych, które zamierzam kupić? Ważniejsza jest dla mnie cena, czy jakość? Jaki stopień bezpieczeństwa jest potrzebny w miejscach, w których takie zamki chcę zamontować? Odpowiadając sobie na te pytania, zawęzimy na pewno pole wyboru naszego zamka do kilku czy kilkunastu modeli, a wśród nich na pewno łatwo będzie wybrać nam ten jeden, czy kilka, których potrzebujemy.

Zamki antywłamaniowe i zamki antypaniczne

Jednymi z bardziej skomplikowanych zamków do drzwi wejściowych są te wspomniane wyżej. Zapewniają one dodatkowe funkcje przydatne w określonych miejscach i określonych sytuacjach. Pierwsze z nich, mogą utrudnić, a zazwyczaj nawet uniemożliwić włamanie do mieszkania, czy domu, w którym zostały zamontowane. Te drugie z kolei, jak sama nazwa wskazuje, pełnią funkcje antypaniczne. Co to oznacza w praktyce? W sytuacjach kiedy duża grupa osób jest zgromadzona w jednym pomieszczeniu i narażona na napad paniki, w przypadku takich zdarzeń jak pożar, czy inna tragedia, zamek taki pozwala na bezpieczne wydostanie się na zewnątrz, zapobiegając w ten sposób uszczerbkowi na zdrowiu, czy nawet utracie życia jednej lub więcej osób. Wymieniliśmy tutaj tylko kilka rodzajów zamków. Dostępne są one w większości sklepów, czy marketów budowlanych. Jeśli chodzi właśnie o zamki do drzwi wejściowych castorama jest jednym z takich marketów, w których znajdziemy duży wybór produktów wysokiej jakości, cieszących się zaufaniem wielu klientów.