Zalety rynku pierwotnego – dlaczego warto postawić na nowe mieszkanie?

Zakup mieszkanie to nie bułka z masłem, bo wiąże się z szeregiem ważnych i czasami niezwykle ciężkich decyzji. W końcu na zakup nieruchomości zazwyczaj przeznaczamy większość swoich oszczędności, często decydujemy się też na kredyt hipoteczny, który później musimy spłacać latami. Czemu rynek pierwotny to dobry wybór? 

Zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Jest kilka czynników, które skłaniają do nabycia mieszkania na rynku pierwotnym. Podstawowa kwestia to nowoczesne budownictwo, bo w tym wypadku będziemy pierwszymi właścicielami. Tak, więc można urządzić i zaadaptować wnętrze dowolnie i dopasować je do swoich potrzeb oraz oczekiwań rodziny. Wybierając mińsk mazowiecki mieszkania warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak lokalizacja, a także układ pomieszczeń czy infrastruktura i estetyka budynku. Decydując się na mieszkanie od dewelopera można liczyć na dwuletnią gwarancję, jeśli więc dojdzie do jakiejś usterki, to firma deweloperska zajmuje się jej naprawą. Należy mieć na uwadze to, że inwestycja w nowe mieszkanie w Mińsku Mazowieckim to nie tylko lokal, ale także szereg dodatkowych udogodnień typu komórka lokatorska, miejsce postojowe, garaż czy recepcja, siłownia, plac zabaw dla dzieci. Oczywiście to nie koniec zalet,  warto wspomnieć o tym, że w tym wypadku można liczyć na ciepłe mieszkanie, dzięki temu jest możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za ogrzewanie. Kluczowa jest także lokalizacja, mieszkania w Mińsku Mazowieckim od dewelopera przeważnie są wybudowane w atrakcyjnych miejscach, z dobrym dojazdem do centrum oraz do stolicy. 

Wady mieszkania od dewelopera

Trzeba spojrzeć też na drugą stronę medalu, czyli należy wspomnieć o wadach nowej nieruchomości od dewelopera. Po pierwsze jest to dość długi czas realizacji inwestycji, czasami trzeba będzie trochę poczekać, aż budowa zostanie ukończona. Jeżeli chodzi o ceny mieszkań w Mińsku Mazowieckim to oczywiście jest możliwość negocjacji, jednak niewielka. Rynek wtórny jest dużo bardziej otwarty w tej kwestii. Koszty zakupu nowego mieszkania na pewno będą wyższe, przy czym można będzie je później sprzedaż najprawdopodobniej z zyskiem.

Podsumowując, wybór mieszkania z rynku pierwotnego to dobre rozwiązanie, jednak warto mierzyć siły na zamiary i dokładnie oszacować swój budżet. Myślmy przyszłościowo, nie skupiajmy się wyłącznie na dniu dzisiejszym. Trudno jest przewidzieć, czy za kilka lat nie będziemy chcieli zmienić miejsca zamieszkania na inne, tak więc warto decydować się na inwestycję w nieruchomości, które później będzie można sprzedaż z zyskiem.