Wybieramy farby do ścian – jakie farby wziąć pod uwagę?

Dla wielu z nas wybór farb do ścian to prawdziwe wyzwanie. Jak przez to przebrnąć? Na jakie farby zwrócić uwagę? Jakie właściwości powinny mieć wybrane farby? A co z kolorami? Jakie farby lepsze – fioletowe farby do ścian, beżowe a może szarości? Sprawdzamy!

Farby a ich właściwości

Choć nie wszyscy mogą mieć tego świadomość, to przy wyborze farb największe znaczenie ma ich przeznaczenie. To od tego, czy farby zamierzamy wykorzystać w kuchni, łazience, czy salonie, zależy, jaką farbę powinniśmy wybrać. Wszystko dlatego, że farby mają różne właściwości, a poszczególne powierzchnie wymagają użycia farb o konkretnych cechach. O czym mowa? Przede wszystkim w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności powinniśmy pomyśleć o wykorzystaniu farb o właściwościach izolacyjnych. Takie farby nie będą zatrzymywać w sobie wilgoci, a więc również zapewnią nam ochronę przed rozwojem grzybów i pleśni, czyli tego, co niebezpieczne dla naszego zdrowia. Tego typu farby polecane są przede wszystkim do łazienek, toalet oraz kuchni. Na rynku dostępne są również farby zmywalne, które można czyścić. Takie farby sprawdzają się w miejscach najbardziej podatnych na zabrudzenia, więc na pewno będzie to salon, czy pokój dziecka. Warto również wspomnieć, że dostępne są też farby odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki takim farbom możemy zapewnić sobie ochronę przez odpryskiwaniem farb, czy zmianie ich wyglądu.

Farby a wybór kolorów

Nie bez znaczenia ma również kolorystyka i nie mówimy tutaj tylko o dopasowaniu barw do naszych preferencji, ale również do poszczególnych pomieszczeń. Przykładowo fioletowa farba do ścian może dobrze sprawdzić się w jednym pomieszczeniu, ale w drugim już niekoniecznie. Dlatego przy wyborze lepiej upewnić się, czy wybrane przez nas kolory sprawdzą się w poszczególnych wnętrzach. Ogólnie zasada doboru koloru mówi, że w mniejszych wnętrzach należy sięgać po farby w jasnych barwach, a we większych po farby w ciemniejszych barwach.

Gdzie dostaniemy wybrane przez siebie farby?

Gdzie dostaniemy najlepszą fioletową farbę do ścian? A gdzie farby antygrzybiczne, zmywalne oraz farby brokatowe? Trzeba przyznać, że farby do ścian cieszą się dobrym zbytem, więc rynek zapewnia nam szeroki wybór punktów, w których można je nabyć. Wystarczy się tylko wokół siebie rozejrzeć, a z pewnością szybko znajdziemy jakiś punkt, w którym oferowane są farby do wnętrz. Jednak to nie oznacza, że od razu powinniśmy biec do pierwszego lepszego punktu. Pamiętajmy, że rynek jest bardzo zróżnicowany i zawsze obok profesjonalnych firm, działają też takie, które oferują średniej jakości asortyment. W przypadku farb do ścian nie ma miejsca na pomyłkę. Ściany są uzupełnieniem dekoracji domu, nadają wnętrzom odpowiedniego charakteru, więc wybierać powinniśmy tylko spośród najlepszych produktów. Gdzie takie są oferowane? Na pewno w Studiu Farb Pigmentologia. To doświadczony i profesjonalny dystrybutor farb, który w swoim asortymencie ma tylko najlepsze rozwiązania. Znajdziemy tutaj wszystkie kolory farb, w tym również fioletowe farby do ścian, brzoskwiniowe farby do ścian, czy brokatowe. Studio Farb Pigmentologia zapewnia nam też szereg innych farb, w tym farby zmywalne, antygrzybiczne i wiele innych. Dzięki temu każdy z nas ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co ważne, Studio Farb Pigmentologia swoją działalność prowadzi online i stacjonarnie, więc nawet sposób zakupu możemy dostosować do swoich preferencji. Na tym jednak nie koniec, w razie trudności, możemy liczyć na pomoc ze strony doświadczonego personelu.