Urodziny w gronie rodziny a wielu znajomych

Organizując urodziny dla dziecka, zwykle musimy pomyśleć nie tylko o torcie, ale również o liście gości. Niektórzy organizują przyjęcie tylko dla rodziny. Wielu rodziców wyprawia imprezę także dla znajomych. Czy lista gości determinuje sposób przygotowań do tej uroczystości?

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci i rodziny

Niektórzy wciąż jeszcze organizują przyjęcie urodzinowe dla dzieci tylko w gronie rodziny, a więc rodziców i rodzeństwa. Czasem decydują się na zaproszenie chrzestnych i dziadków. Lista gości jednak nie wykracza poza rodzinę, a więc nie jest wcale długa. Z uwagi na to, że przedział wiekowy gości jest bardzo szeroki i zróżnicowany, planując tę imprezę, rodzice ograniczają się do zakupu tortu oraz innych słodkości. Czasem przygotowują przekąski. Ograniczają się głównie do dekoracji pomieszczenia i menu.

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci i znajomych

Na przyjęciach urodzinowych dla dzieci organizowanych z myślą o znajomych, osób jest zwykle więcej. Goście są w podobnym wieku co solenizant. W związku z tym, poza jedzeniem i dekoracją, trzeba jeszcze zadbać o ciekawe zabawy i inne atrakcje. Taka impreza urodzinowa wymaga dopilnowania wielu spraw. Najwygodniej byłoby zatrudnić kogoś do pomocy. Może to być animator imprez albo specjalna firma, która zajmuje się organizowaniem tego rodzaju wydarzeń. Dzieci nie mogą się nudzić. Są żądne przygód i wrażeń. Urodziny bez zabaw, rywalizacji, balonów, baniek mydlanych to nie urodziny. Do takich wniosków dojdzie każde kilkuletnie dziecko.