Samozamykacz do drzwi, czyli czego potrzebujemy w biurze?

Hałas w miejscu pracy często spowodowany jest ciągłym ruchem i przemieszczaniem się. Wszyscy żyjemy w pędzie i nie lubimy tracić czasu na czekanie, aż zamkną się drzwi, gdy czeka na nas wiele spraw do załatwienia. Wsparciem dla biur i pomieszczeń gospodarczych z dużą liczbą zainstalowanych przejść do różnych stref może być samozamykacz do drzwi. Tego rodzaju specyfik nabyć można w różnych sklepach internetowych. Jest on już w tej chwili powszechny i naprawdę trudno znaleźć biuro, w którym nie został zastosowany. Samozamykacze mają prostą i regularną formę. Podzielić je możemy na listwowe lub ramieniowe, ale w każdym przypadku sprawdzają się znakomicie. Od teraz, przechodząc przez biurowe drzwi, możemy pozostawić je otwarte, ponieważ dzięki samozamykaczom zatrzasną się same. Nie musimy ciągnąć drzwi ku sobie ręką, aby zostały zamknięte. Jest to konkretne zaoszczędzenie czasu i energii. Samozamykacz do drzwi może zostać więc uznany za jeden z podstawowych elementów ułatwiających poruszanie się w środowisku biurowym

Samozamykacz do drzwi – gdzie pasuje?

Odnajdzie się świetnie w drzwiach typowo biurowych, zarówno o drewnianej jak i szklanej konstrukcji. Elementami dodatkowymi samozamykacza mogą być:

– blokady automatyczne

– zamki elektroniczne

– czytniki kart z chipem 

– wzmocnione zamki tradycyjne 

Samozamykacze w drzwiach biurowych warto także zainstalować przy strefie głównego wejścia, czyli tam, gdzie ruch z zewnątrz jest największy. Dzięki temu nie tylko drzwi często eksploatowane dłużej zachowają estetyczny wygląd, ale także kamery monitoringu dokładniej zarejestrują, kto w danym momencie wchodził na teren biura. Wszystko wskutek nieco bardziej powolnego wchodzenia do wewnątrz przez mechanizmy obecne w drzwiach. Samozamykacze montuje się niezwykle łatwo i szybko. Każdy fachowiec od spraw technicznych, zatrudniony w wybranej firmie, jest w stanie zamontować to rozwiązanie w ciągu kilkunastu minut. Jako formy przemysłowe zamykacze są bardzo lekkie i szybko adaptują się do środowiska pracy. 

Samozamykacz do drzwi – pracujesz w spokoju 

Instalując w swoim biurze samozamykacz do drzwi:

– przestajesz słyszeć hałasy dochodzące z zewnątrz, z innych pokoi, dzięki czemu zyskujesz komfort pracy 

– nie musisz wstawać z miejsca, aby zamknąć drzwi w momencie, gdy ktoś wychodzi z Twojego biura po zawodowej rozmowie 

– możesz zapomnieć o obitych ścianach przez ciągłe i zbyt gwałtowne otwieranie drzwi 

– masz pewność, że podczas Twojej nieobecności w pokoju biurowym nie będzie nikogo niepowołanego 

Jak widać, samozamykacz do drzwi daje komfort i bezpieczeństwo pracy. Na licznych wykładach poruszających zasady stosowania ergonomii w miejscach codziennej praktyki zawodowej zwraca się uwagę na korzystanie z zabezpieczeń drzwiowych w nie mniejszym stopniu, niż dopasowywanie siedziska przy biurku. Dopasowane krzesło przy biurku, bezpieczny monitor komputera oraz zainstalowanie samozamykacza do drzwi – to trzy podstawowe elementy biura, które można uznać za najważniejsze, by praca upływała w przyjaznym środowisku.