Reklamy zewnętrzne backlight – wydruk wielkoformatowy

Backlight jest wykorzystywany w wielu miejscach. Posiada zróżnicowane zastosowanie.

Współczesne reklamy zewnętrzne, czyli reklamy zewnętrzne backlight

Reklamy typu citylight należą do najskuteczniejszej formy reklam zewnętrznych – są widoczne nawet w nocy, bez potrzeby dodatkowego oświetlenia, przyciągają uwagę atrakcyjną formą, mogą dotrzeć do dziesiątek tysięcy osób dziennie. Bardzo skuteczne są modele backlight, czyli wielkoformatowe banery wydrukowane na specjalnym materiale winylowym. Folia backlit jest półprzezroczysta, dzięki czemu może być podświetlana. Umożliwia jednak nadruk na niej materiałów o bardzo wysokiej jakości i rozdzielczości, o dużej ilości szczegółów i intensywnych kolorach. Stanowi więc idealną bazę pod reklamy zewnętrzne citylight. 

Backlight zazwyczaj jest naciągana na kasetony o podświetleniu LED-owym – taka konstrukcja może być wykorzystana w wielu miejscach, m.in. na przystankach komunikacyjnych, w gablotach, witrynach czy w galeriach handlowych, często stawia się je również przy ulicach. Dzięki dużemu formatowi, wyrazistym wydrukom oraz podświetleniu, reklama jest zauważalna z daleka i przyciąga uwagę tysięcy osób dziennie. Sprawia to, że reklamująca się firma może znacznie zwiększyć swoje zasięgi i dotrzeć do szerokiej grupy docelowej. Reklamy tego typu są bardzo dobrze zauważalne, a dzięki temu także skuteczne.  

Folia backlight

Folia backlight bardzo dobrze współpracuje z podświetleniem – wszystkie elementy baneru są bardzo dobrze widoczne, nie ma efektu prześwietlenia, kolory zostają podkreślone, a wszystkie kontury bardzo wyraźne. Reklama jest więc w pełni czytelna i bardzo atrakcyjna wizualnie, przyciąga wzrok ludzi i zachęca do zapoznania się z jej treścią. Wyróżnia się wyraźnie na tle materiałów niepodświetlonych, co tylko zwiększa jej skuteczność. 

Materiał winylowy backlight jest bardzo wytrzymały, co pozwala używać go przy reklamach zewnętrznych, narażonych na działanie złych warunków atmosferycznych. Doskonale znosi wystawienie na opady deszczu, skrajne temperatury czy ostre słońce, zachowując swoje właściwości i atrakcyjny wygląd. Można dodatkowo go zalaminować, by przedłużyć jego żywotność. Sprawia to, że może być wykorzystywany nie tylko przy reklamach sezonowych, ale również stałych, np. przed budynkiem firmy.  

Banery z wykorzystaniem folii backlit wykorzystują druk wielkoformatowy, najlepiej więc złożyć zamówienie w drukarni, która się w nim specjalizuje. Warto zwrócić uwagę na to, jakiej jakości materiał jest wykorzystywany i czy jest on dodatkowo laminowany, by zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również jego atrakcyjna cena, dzięki czemu jest to opcja, która może spełnić wszystkie oczekiwania. Sprawdzi się doskonale zarówno we wnętrzach, np. w galerii handlowej czy w kinie, jak i na zewnątrz, w miejscach o dużej częstotliwości ruchu. Skutecznie przyciągnie uwagę, niezależnie od pory dnia lub nocy, rozszerzając zasięg promowanego produktu lub usługi. Dzięki długiej żywotności może zostać umieszczona w dowolnym miejscu, przy zapewnieniu jej skuteczności i bardzo wysokiej wytrzymałości.