Okna antywłamaniowe – tak czy nie?

Żyjemy w czasach, że w biały dzień można spodziewać się napaści na ulicę. Złodzieje stosują takie techniki, że bez wstydu przy świetle dnia są w stanie pokusić się na nasz majątek. Warto pomyśleć o tym, aby w domach zainstalować bezpieczne okna antywłamaniowe.

Okna antywłamaniowe z atestem

Otóż, okna antywłamaniowe zawsze powinny posiadać atest, jeżeli chcemy mieć pewność, że ich odporność będzie zdecydowanie większa. Okna nie posiadające takiego atestu nie są odporne na włamanie, dlatego należy o tym pamiętać, jeżeli chcemy zapewnić sobie większy poziom bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę okna antywłamaniowe nigdy nie można myśleć o jego poszczególnych elementach i jego jakości. Wszystko należy brać jako całość, aby mieć pewność, że ma się do czynienia z dobranymi okuciami, szybą, ramą, sposobem umocowania, montaż okna w murze.

Klasa okien antywłamaniowych

Zanim okna antywłamaniowe znajdą się w naszych domach, należy poznać poszczególne klasy świadczące o ich jakości. Pierwsze okna antywłamaniowe to klasa WK-1 – standardowe z pojedynczym zaczepem antywyważeniowym, nie stawiające oporu złodziejowi. Klasa WK-2 jest w stanie powstrzymać złodzieja na…3 minuty. Dużo, nie dużo – wszystko zależy jak na ten czas zapatrują się właściciele domu. Przy klasie WK-3 i 4 złodziej będzie musiał posiadać łom, piłę, młotek, dłuto, siekierą, aby móc wejść do środka. Okna antywłamaniowe WK-5 i 6 to najwięcej roboty dla złodzieja, który musi mieć przy sobie wyrzynarkę i szlifierką kątową.