Ocieplenie poddasza Kraków – na jaką metodę warto się zdecydować, izolując strych?

Ocieplenie poddasza Kraków to stosowanie innowacyjnych praktyk.

Ocieplenie poddasza na ternie miasta Kraków

Ocieplenie poddasza Kraków to temat interesujący wszystkie osoby, pragnące wykończyć swój dom. Jest to sposób na izolację domu i ochronę przed utratą ciepła – strych to bowiem miejsce najbardziej na to podatne, a nie zastosowanie w nim odpowiedniej osłony przed wychłodzeniem doprowadzi do zmniejszenia ekonomiczności całego budynku i zwiększy rachunki za ogrzewanie. W nieocieplonym budynku niemożliwe będzie także wykorzystanie strychu jako pomieszczenia użytkowego.  

Jaką metodę ocieplenia poddasza w Krakowie warto wybrać?

Najskuteczniejszą, a przy tym najnowocześniejszą metodą, która spełnia wszystkie aktualne normy budowlane, jest pianowanie poddasza, czyli natrysk pianką poliuretanową. Pianka PUR to bardzo skuteczny izolator – po nałożeniu zamienia się w twardą, nieprzepuszczającą ciepła warstwę o niezwykłej szczelności. Nie dopuszcza do wychłodzenia budynku oraz doskonale chroni go przed zimnym powietrzem z zewnątrz. Jest metodą o wiele skuteczniejszą i bardziej opłacalną od układania wełny na poddaszu – wełna mineralna jest bardzo ciężka, trudna w montażu, a także kruszy się, generując drobinki, które są niezdrowe dla układu oddechowego.  

Ocieplenie poddasza za pomocą pianki

Ocieplenie poddasza Kraków za pomocą pianki to najlepszy sposób na izolację strychu. Do największych zalet tej metody należą: 

– skuteczność – ocieplenie poddasza pianką to najskuteczniejszy sposób na ochronę domu przed utratą ciepła. Po nałożeniu, pianka rozszerza się, wypełniając wszystkie zakamarki konstrukcji, dzięki czemu tworzy szczelną warstwę bez żadnych braków. Nie trzeba jej docinać ani dopełniać – jest bardzo szczelna i nie przepuszcza powietrza z zewnątrz ani nie oddaje ciepła od wewnątrz. Doskonale izoluje, przy czym jest również bardzo trwała. 

– krótki czas montażu – ocieplanie natryskowe z pomocą pianki poliuretanowej można wykonać już w czasie jednego dnia – jest to bardzo dobry wynik w porównaniu do innych metod izolacji poddasza. Fachowcy nakładają piankę za pomocą pistoletów natryskowych, tworząc równą warstwę na całej powierzchni strychu. Pianka PUR szybko zastyga, tworząc twardą i szczelną warstwę. Tak krótki czas montażu sprawia, że można szybko podjąć się następnych prac, związanych z wykończeniem domu. 

– bezpieczeństwo – izolacja poddasza pianką poliuretanową to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, niż tradycyjne metody, jest to materiał, który staje się bowiem po zastygnięciu bezpieczny dla środowiska i użytkowników. Nie kruszy się ani nie pyli, jest neutralny dla środowiska naturalnego i zdrowia mieszkańców. Dodatkowo jest bardzo lekki, nie obciąża więc konstrukcji budynku i może być zastosowany w każdym budownictwie.  

Koszty ocieplenia poddasza pianką poliuretanową nie są wysokie – jest to inwestycja bardzo opłacalna, pozwalająca na dobre uszczelnienie i izolację strychu. Doskonale sprawdzi się w każdym przypadku, dlatego warto zastosować je w swoim domu – zapewni w nim doskonałą izolację termiczną i nie dopuści do jego wychłodzenia.