Nocnik krzesełko pozytywka – czy warto kupić?

Większość rodziców z niecierpliwością czeka na moment, w którym ich dziecko przestanie korzystać z pieluch, a zacznie załatwiać swoje potrzeby jak osoby dorosłe. Jednak nauka korzystania z nocnika nie jest wcale łatwa i może zająć dużo czasu. Niektóre dzieci nabywają tę umiejętność nawet w kilka dni, a inne potrzebują do tego kilku miesięcy. Pamiętajmy, że kupno odpowiedniego nocnika jest bardzo ważne.

Trzeba też wybrać odpowiedni moment. Kiedy dziecko ma około rok, powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że ma potrzebę fizjologiczną. Zanim jednak nasz maluch będzie gotowy na korzystanie z nocnika, minie jeszcze kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Niektóre dzieci chętnie uczą się korzystać z nocnika już w wieku 18 miesięcy, inne dopiero w wieku trzech lat. Pamiętajmy, że nie warto popędzać dziecka. Będzie idealnym pierwszym nocnikiem. Jest on niezwykle stabilny, posiada wyjmowany od góry wkład oraz klapę jak na prawdziwą toaletę przystało. Nocniczek ten składa się z dwóch elementów: obudowy nocnika oraz wyjmowanego wkładu.

Pojemniczek jest przykrywany oraz wyjmowany – znacznie ułatwi to opróżnianie i czyszczenie nocniczka. Warto dodać, że nocniczek ten jest wyprofilowany i wygodny dla dziecka. Oprócz tego, posiada on wysokie oparcie, antypoślizgowe nóżki, wyjmowany wkład, klapę, wesołą grafikę i kolorystykę. Nie można też zapomnieć o pozytywce, Taki grający nocniczek z pewnością zwróci uwagę naszego maluszka.