Kto może wykonać protezy zębowe?

Medycyna w ostatnich latach bardzo mocno poszła do przodu. Jeżeli weźmie się pod uwagę szeroko pojętą stomatologię przekonamy sie, że istnieje możliwość uzupełnienia ubytków zębowych, które powstały na przestrzeni lat. Jak wyglądają protezy zębowe?

Po co są protezy zębowe?

Otóż, protezy zębowe sprawiają, że wygląd jamy ustnej znacznie się poprawia. Zamiast dziur na nowo można pochwalić się zębami, a dokładnie protezami zębowymi, które w swoim wyglądzie nie różnią się niczym od naturalnych zębów. Nikt z otoczenia nie będzie wiedział, że oto ma przed sobą rząd równo ustawionych protez zębowych. Braki w uzębieniu zaburzają funkcję żucia, dlatego warto wykonać protezy zębowe. Poza tym brak jakiegokolwiek zęba może doprowadzić do częstszego pojawienia się chorób przyzębia, dlatego warto naprawdę pomyśleć o wykonaniu protez zębowych, które nie są refundowane w polskim systemie zdrowotnym.

Protezy zębowe ruchome

Oprócz stałych protez zębowych można poprosić o wykonanie modeli ruchomych. Dzieli się je obecnie na protezy całkowite i częściowe. Te drugie dzieli się na protezy zębowe osiadające i szkieletowe. W przypadku protez całkowitych mówimy o protezach akrylowych, które mają na celu uzupełnienie całych łuków zębowych. Jeżeli pacjent ma dylemat odnośnie wykonania uzupełnienia braków zębowych, koniecznie powinien udać się na konsultacje do protetyka. On też poinformuje jaka jest cena za wykonanie poszczególnych protez zębowych.