Jak wybierać ręczniki do hoteli?

Odpowiednio wybrane, wysokiej jakości wyposażenie pokojów hotelowych pozwala umilić gościom pobyt. Jeśli goście hotelowi mogą komfortowo spędzić czas w hotelu wówczas ich opinie będą znacznie bardziej pozytywne. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia budowania pozytywnego wizerunku hotelu.

Jeśli chce się pozyskać odpowiedniej jakości ręczniki hotelowe kluczowe jest skupienie się na składzie materiałowym ręczników. Warto jest pozyskać takie ręczniki, które będą elegancko się prezentowały oraz będą cechowały się miłym dotykiem. Do materiałów, które są w stanie oferować takie właściwości ręczników zalicza się bawełna. Ręczniki wykonane w stu procentach z bawełny są w tanie zapewnić miękkość, która przekłada się na komfort użytkowania ręczników. Dodatkowo ręczniki wykonane w stu procentach z bawełny są łatwiejsze do prania. Można łatwiej wybrać temperaturę prania czy dobrać bezpieczne, skuteczne detergenty. Natomiast przy ręcznikach bawełnianych nie powinno się stosować płynów zmiękczających.

Gramatura ręcznika

Wybierając jakikolwiek ręcznik trzeba brać pod uwagę takie cechy produktu, jak gramatura czy higroskopijność. Bawełniane ręczniki posiadają wysokie właściwości higroskopijne. Oznacza to, że ręczniki są w stanie znacznie lepiej wchłaniać wodę. Jest to bardzo ważna cecha materiałów stosowanych do produkowania ręczników. Nawet mniejszy ręcznik o wysokiej higroskopijności nie staje się nadmiernie mokry po użyciu. Takie ręczniki hotelowe są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Natomiast gramatura ręcznika wpływa bezpośrednio na wytrzymałość ręczników. Im wyższa jest gramatura ręczników, tym będą one znacznie bardziej wytrzymałe na regularne pranie. Do hotelów powinno się wybierać ręczniki o gramaturze pomiędzy czterysta pięćdziesiąt, a pięćset pięćdziesiąt. Warto brać pod uwagę również gęstość splotu tekstyliów zastosowanych w produkcji ręczników. Im gęstszy splot, tym mniejsza szansa na to, że ręcznik będzie się kurczył podczas prania.

Jakość wykonania ręczników

Na jakość wykonania ręczników wpływają nie tylko zastosowane w produkcji materiały. Bardzo ważne jest, by producent starannie wykończył ręcznik. Dbałość o detale przekłada się bezpośrednio na sposób prezentowania się ręcznika. Nawet ręcznik wykonany z najwyższej jakości materiałów, ale który ma nierówne brzegi, widoczne szwy, wystające nitki, nie będzie prezentował się estetycznie. Warto jest z tego powodu wybierać takich producentów, którzy są w stanie zagwarantować staranne wykończenie ręczników do hotelu.

Przy wybieraniu producentów ręczników do hoteli można wstępnie sprawdzić informacje o firmach zajmujących się taką działalnością za pośrednictwem Internetu. Opinie o producentach ręczników, oceny klientów pozwalają wybrać znacznie lepszych producentów, którzy zapewnią wysokiej jakości ręczniki hotelowe. Dodatkowo zdecydować się można na pozyskanie ręczników na próbę, co pozwala samodzielnie sprawdzić, jak ręcznik hotelowy od wybranego producenta prezentuje się, czy jak jest wykonany.

Bezpieczne pranie ręczników

Nawet najwyższej jakości ręcznik hotelowy może się szybko zużywać, jeśli nie będzie odpowiednio prany. Ważne jest decydowanie się na wybranie takich detergentów, które są w stanie sprawdzić się przy praniu materiałów, z których wykonane są ręczniki hotelowe. Niezbędne pranie ręczników w odpowiedniej temperaturze, która również zależy od składu materiałowego ręczników. Korzystanie ze wskazówek producenta pozwala to realizować zarówno skuteczne, jak też bezpieczne pranie ręczników hotelowych.