Imprezy okolicznościowe – catering, ceny

Każdy z nas chce, aby Boże Narodzenie było niezapomniane i magiczne, jednak wir przygotować zabiera nam część tej radości. 

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas czas pełen radości, bliskości, ciepła.
Czas spędzony w gronie najbliższych,który powinien być beztroski. Jednak przygotowania związane z tym świętem to nie lada wyzwanie dla każdego – przecież chcemy żeby były idealne! Co zatem zrobić, by przygotowania były mniej stresujące, a bardziej przyjemne i pełne magii? Warto rozejrzeć się za catering ,ceny mogą pozytywnie zaskoczyć i zaoszczędzić czas.

Historia Świąt Bożego Narodzenia ma już wiele lat. Jest to tradycja znana na całym świecie.

Święto Bożego Narodzenia, Narodzenie Pańskie to według tradycji chrześcijańskiej święto, które ma upamiętniać narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Jednak Boże Narodzenie jest poprzedzone adwentem, czyli czterotygodniowym okresem oczekiwania. W Kościele katolickim jest to święto nakazane.

W niektórych Kościołach chrześcijańskich święta Bożego Narodzenia zaczynają się od dnia poprzedzającego rocznicę narodzin Jezusa – Wigilii czyli wieczór 24 grudnia, zwanej w Polsce regionalnie Gwiazdką. W dniu tym tradycją w Polsce jest post  – bezmięsny, w pewnych regionach kraju jest to post ścisły. Punktem kulminacyjnym dnia jest uroczysta kolacja, do której tradycja nakazywała zasiadać po pojawieniu się na niebie pierwszej gwiazdki, na pamiątkę gwiazdy prowadzącej Trzech Króli do stajenki.

Każdy z nas kojarzy przynajmniej część elementów tradycji związanej z Bożym Narodzeniem.

Atrybuty, które cechują Święta Bożego Narodzenia w wielu polskich rodzinach są między innymi: opłatek, choinka, kolędy, prezenty, karp, makówki, barszcz z uszkami, pierogi z grzybami, piernik, kompot, moczka, kutia, makiełki a także postać obdarowująca zarówno dzieci jak i dorosłych czyli zazwyczaj Święty Mikołaj ( którego pierwowzorem była prawdziwa postać Mikołaja z Miry), w innych rejonach Dzieciątko, Aniołek, Gwiazdor czy Dziadek Mróz. 

Masa kwestii organizacyjnych, a tak mało czasu. 

Zorganizowanie Świąt i wszystkiego z nimi związanego to nie lada wyzwanie. Choć co roku to robimy, zwykle i tak towarzyszy nam stres i strach, że coś nie wyjdzie, że o czymś zapomnimy. Dekoracje ( lampki, choinka, ozdoby, wigilijny stół), prezenty (co komu kupić, gdzie kupić, czy aby na pewno będzie mu się to podobało?), zaproszenia, organizacja miejsca ( czy wszyscy się pomieszczą, czy mamy wystarczająco dużo elementów zastawy, krzeseł i tak dalej…) noclegów dla bliskich z dalekich części kraju lub świata i tak dalej. I tutaj pojawia się kolejna kwestia. 

12 potraw, a kiedy ja to wszystko zdążę zrobić…

Gotowanie! Co ugotować, ile ugotować, kiedy zacząć gotować… niezależnie ile osób będzie siedziało przy naszym wigilijnym stole, kwestie gastronomiczne i tak zajmą nam mnóstwo czasu. Warto w takich przypadkach zatrudnić firmę cateringowa. Catering świąteczny to fantastyczne rozwiązanie! Bez problemu znajdziemy najlepszy ale i tani catering. Catering wigilijny w Warszawie ma mnóstwo wersji menu, także nie musimy się martwić że coś nam nie będzie pasowało – sami możemy dostosować, co chcemy, aby pojawiło się na naszym wigilijnym stole. Szybko, sprawnie, tanio i smacznie! Skorzystanie z usług cateringowych to ogromna ulga w organizacji świąt. Pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy, a wszystko to na wyciągnięcie ręki.